betegség

Kiütések
A kiütés a bőrön kialakuló szín és szövetszerkezeti eltéréseket okozó tünet, mely gyakran jár hőmérsékleti eltéréssel is és viszketéssel vagy fájdalommal.
betegség

Klimax, változókor, menopauza
Az életkor előrehaladtával megváltozik a női szervezet hormonális egyensúlya. Innen származik az elnevezés: változókor, menopauza vagy klimax.
betegség

Köhögés
Leggyakoribb kérdés , hogy száraz inger köhögésünk van-e vagy bőséges váladékürítéssel járó ún. produktív köhögés.
betegség

Köldöksérv
A hasfali sérvek egyik típusa a köldöksérv. A hasfal fejlődéstani okok miatt a köldök területén gyengébb, itt sérvkapu keletkezhet.
betegség

Koncentrációzavar
A koncentrációzavar általában pszichiátriai állapot, szerhatás vagy fiziológiás állapot velejárója. Okozhatja stressz, általános fáradtság és depresszió is.
betegség

Könyökalagút-szindróma
Az alagútszindróma akkor alakul ki, amikor a test izmai, szalagjai, csontjai és kötőszövetei közötti járatokban (alagutakban) lévő idegek valamilyen okból nyomás alá kerülnek.
betegség

Kopaszodás
Az életévek emelkedésével egyre jellemzőbb ugyan a haj ritkulása, elvékonyodása, de a kopaszodás, hiányállapot vagy szervi rendellenesség jele is lehet.
betegség

Körömeltérések
A köröm eltérései számos betegségre hívhatják fel a figyelmünket. A körömlemez színbeli, alaki eltérései számos okra vezethetők vissza.
betegség

Körömgomba
Az onychomycosis a kéz vagy láb körömlemezének gombás fertőzése. A körömgomba előfordulása az európai felnőtt népességben 3-22 százalékra tehető.
betegség

Korpásodás
A fejbőr igen gyakori problémája a korpásodás, vagyis a fejbőr fokozott hámlása.
betegség

Köszvény (arthritis urica)
A köszvény az ízületi gyulladás rohamokban jelentkező formája, melyet húgysav kristályok okoznak.
betegség

Kötőhártya-gyulladás
A kötőhártya-gyulladás szemhéji duzzanatot jelent, leggyakrabban szemvörösség, szemhéjak összeragadása, nyomásérzés, viszketés, könnyezés, szemhéjgörcs kíséri.
betegség

Középfülgyulladás
A középfül gyulladásos betegségei igen gyakoriak. Kórokilag, tünetileg és gyógyhajlamukat tekintve rendkívül változatosak, ebből adódóan kezelésük is más.
betegség

Lábdagadás
A lábszárak, bokák és a lábfej dagadása jelentkezhet egészségeseknél is hosszabb állás/ülés után, vagy menstruációt miatt, de betegség is állhat a háttérben.
betegség

Láz, hőemelkedés
A testünk hőmérséklete normálisan 36-37 °C között van, a 37-38 °C közötti testhőmérsékletet hőemelkedésnek, a 38 °C felettit pedig láznak nevezzük.
betegség

Légiós betegség (legionella-fertőzés, legionellosis)
A légiós betegséget a Legionella családba tartozó baktériumok okozzák, legsúlyosabb formája a kétoldali tüdőgyulladás, enyhébb formája pedig a Pontiac-láz.
betegség

Leukémia
A leukémia (fehérvérűség) a vérképző rendszer rosszindulatú megbetegedése, amikor a csontvelőben a vérsejtképzés folyamata kórossá válik.
betegség

Lisztérzékenység (cöliákia)
A lisztérzékenység más néven cöliákia, gluténszenzitív enteropátia; az egész szervezetet érintő autoimmun-betegség.
betegség

Long-COVID szindróma
Amennyiben panaszok az akut fertőzés lezajlása után 12 héttel is fennállnak, akkor a szakirodalom ún. long-COVID (vagyis hosszú COVID) szindrómáról beszél.
betegség

Lúdtalp
A lúdtalp a leggyakoribb statikai eredetű lábbetegség. Az elváltozás lényege a láb boltozatos rendszerének lesüllyedése.
betegség

Lumbágó
A lumbágó görög eredetű szó, derékfájdalmat jelent. A derék, vagy lumbális gerinc, a gerinc(oszlop) háti és keresztcsonti szakaszát összekötő része.
betegség

Lupusz (SLE)
A lupusz – teljes nevén szisztémás lupus erythematosus, rövidítve SLE – egy krónikus autoimmun betegség, mely világszerte kb. 5 millió embert érint, elsősorban nőket.
betegség

Lyme-kór
A Lyme-kór kórokozója a fertőzést átvivő kullancs csípése útján, annak nyálával kerül az emberi szervezetbe, ahol krónikus, hullámzó lefolyású, több szervet érintő fertőzést okoz.
betegség

Magas vérnyomás
Magas vérnyomásnak a folyamatosan fennálló 140/90 Hgmm (higanymilliméter) feletti vérnyomásértékeket nevezik.
betegség

Magnéziumhiány
Magnéziumhiánynak a vérben fellépő alacsony magnéziumkoncentrációt nevezik.
betegség

Májfolt
A köznyelvben májfoltnak nevezzük a testen bárhol megjelenő sötétbarna, olykor szürke árnyalatú bőrelszíneződéseket, melyeknek körvonala szabálytalan.
betegség

Májgyulladás (hepatitis)
A májgyulladás százmilliókat érint világszerte, a Hepatitis B vírus által kiváltott májgyulladás például a leggyakoribb fertőző betegségek közé tartozik.
betegség

Májrák
A daganatos betegségek között 2-4 százalékos előfordulási arányával a májrák viszonylag ritka, de a halálozási statisztikái meglehetősen rosszak.